advertise

دانستنی هایی در رابطه با توانمندسازی بانوان

مقالات روانشناسی زنان

ژ 1-12

شاید غالب بانوان امروزی این عقیده را داشته باشند که اسلام دست و پای آن ها را بسته است اما دین بزرگ اسلام به هیچ وجه به این صورت نیست، من فاطمه پیوسی در این مقاله به بررسی جایگاه زن در اسلام پرداخته

ژ 1-16

همه زنان در جامعه امروزی مجبورند تا روی زن بودن خود کار کنند. فرقی نمی کند شما چه شغلی داشته و یا میزان تحصیلات شما چقدر است. پس با من، فاطمه پیوسی همراه باشید

ژ 1-20

هدف از انتشار این مقاله، باز تعریف نقش زنان و تاکید بر سطح دانش آن هاست.زنان در امر تعلیم و تربیت، چه به عنوان یک فرد در اجتماع و چه به عنوان معلم در مدرسه از جایگاه مهم و مشخصی برخوردار هستند.

ژ 1-13

تیم فاطمه پیوسی با جمع آوری اطلاعات و داده ها از منابع الهی و تجربیات بانوان موفق جهان به ارائه مهمترین آموزه های توانمند سازی بانوان که خواندن آن برای هر بانوی ایرانی لازم می باشد، پرداخته است.

ژ 1-17

رابطه عاطفی سالم، یکی از قسمت های مهم زندگی است. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان داده است که روابط عاطفی در سلامت روانی و فیزیکی افراد نقش بسیار مهمی دارند.

ژ 1-21

طلاق بنیان خانواده را بهم می ریزد. همه ما ناخودآگاه با شنیدن واژه طلاق تصویر جدایی قانونی و فسخ عقد محضری در ذهنمان جای می گیرد.طلاق عاطفی، اجتماعی، روانی و... ؛ انواع طلاق و مراحل قبلی طلاق قانونی اند.

ژ 1-14

اکثر ما انسان‌ها به لحاظ عاطفی دچار کبود هستیم و در دوست داشتن خود باد مشکل مواجه‌ایم. این مشکل در خانم‌ها با شدت بیشتری نسبت به آقایان خودنمایی می‌کند.

ژ 1-18

متاسفانه امروزه شاهد بالا رفتن آمار طلاق در بین زوجین هستیم. مشاوره پیش ازدواج به زوجین کمک می کند تا نسبت به یکدیگر شناخت بیشتر و بهتری پیدا کرده و سپس وارد زندگی مشترک شوند.

خیانت در قالب خیانت مرد به زن و زن به مرد اتفاق می افتد و از گذشته های دور وجود داشته، اما امروزه نرخ بسیار بالاتری را به خود اختصاص داده است. در این مقاله به بررسی مبحث خیانت در زندگی مشترک پرداخته ایم.

ژ 1-15

مساوات در مفهوم برابری زن و مرد به این معناست که همه آدم ها از ارزش یکسانی برخوردار بوده و لازم است تا با همه آن ها، صرف نظر از جنسیت، وابستگی های نژادی؛ ناتوانی ها و... به صورت برابر رفتار شود.

ژ 1-19

نباید این حقیقت را انکار کرد که زن در طول تاریخ؛ فراز و نشیب های بسیاری را تحمل کرده و هرگز هویت خود را از دست نداده است. در واقع هویت زن، هویت جامعه است.

نباید فراموش کرد که مشارکت های بلند مدت و عاشقانه، ذاتا شکل نمی نگرفته و با همدلی، تعهد و پذیرش رشد می کنند. اما آیا با دغدغه ها و مشغله های امروزی، این مراقبت امکان پذیر است؟