advertise

دانستنی هایی در رابطه با توانمندسازی بانوان

مقالات روانشناسی زنان

ژ 1-12

شاید غالب بانوان امروزی این عقیده را داشته باشند که اسلام دست و پای آن ها را بسته است اما دین بزرگ اسلام به هیچ وجه به این صورت نیست، من فاطمه پیوسی در این مقاله به بررسی جایگاه زن در اسلام پرداخته

ژ 1-16

همه زنان در جامعه امروزی مجبورند تا روی زن بودن خود کار کنند. فرقی نمی کند شما چه شغلی داشته و یا میزان تحصیلات شما چقدر است. پس با من، فاطمه پیوسی همراه باشید

ژ 1-20

هدف از انتشار این مقاله، باز تعریف نقش زنان و تاکید بر سطح دانش آن هاست.زنان در امر تعلیم و تربیت، چه به عنوان یک فرد در اجتماع و چه به عنوان معلم در مدرسه از جایگاه مهم و مشخصی برخوردار هستند.

ژ 1-26

افرادی هستند که شدیدا ترس از خیانت دارند و امکان دارد رابطه زناشویی خود را به نابودی بکشانند, تیم فاطمه پیوسی توانسته با جمع آوری راه حل هایی از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری کند.

ژ 1-30

اعتماد در زندگی، نقشی اساسی و پر رنگ دارد. و زیربنای شکل گیری زندگی مشترک می باشد و می تواند رابطه عاطفی بین زوجین را تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه مطلب همراه باشید.

ژ 1-36

در مقاله بلوغ جنسی در ازدواج در مطلب اولیه قصد بررسی منظور از بلوغ جنسی در ازدواج چیست را برای شما عزیزان داریم. در ابتدا لازم که اطلاعاتی را در مورد سن ازدواج از فاطمه پیوسی بخوانید.

ژ 1-40

با بررسی اشتباهات مردان در ارتباط با زنان متوجه می شویم که در ارتباط بین یک مرد و زن در جامعه چه اشتباهاتی وجود دارد و آنان را واکاوی می کنیم. اشتباهات مردان در ارتباط با زنان دامنه ای گسترده دارند.

ژ 1-44

سیاست زنانه، به عنوان تعریفی از عملکرد هوشمندانه زنان در عرصه های مختلف، ارائه می گردد. در این راستا تعریف سیاست زنانه یک عبارت کوتاه و چند جمله ای نیست بلکه مجموعه ای از ترفند ها و رفتار هایی است که توسط زنان در موراد مختلف اتخاذ می گردد

ژ 1-48

اختلاف سنی در ازدواج، همیشه مسئله ای مهم برای افرادی است که می خواهند به این امر مقدس اهتمام ورزند. اختلاف سنی مناسب، همیشه به عنوان یک سوال بزرگ مطرح می باشد.

ژ 1-52

در مقاله همسر درون گرا در این قسمت مطلب همسر درون گرا کیست را از فاطمه پیوسی خواهید خواند. در ادامه همراه ما باشید. در ابتدا لازم است اطلاعاتی را از درون گرا بودن خدمت شما عزیزان بدهیم. درون گرایی چیست.

ژ 1-13

تیم فاطمه پیوسی با جمع آوری اطلاعات و داده ها از منابع الهی و تجربیات بانوان موفق جهان به ارائه مهمترین آموزه های توانمند سازی بانوان که خواندن آن برای هر بانوی ایرانی لازم می باشد، پرداخته است.

ژ 1-17

رابطه عاطفی سالم، یکی از قسمت های مهم زندگی است. تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان داده است که روابط عاطفی در سلامت روانی و فیزیکی افراد نقش بسیار مهمی دارند.

ژ 1-21

طلاق بنیان خانواده را بهم می ریزد. همه ما ناخودآگاه با شنیدن واژه طلاق تصویر جدایی قانونی و فسخ عقد محضری در ذهنمان جای می گیرد.طلاق عاطفی، اجتماعی، روانی و... ؛ انواع طلاق و مراحل قبلی طلاق قانونی اند.

ژ 1-27

اختلاف بین زن و شوهر، طبیعی است.بنابراین لازم است تا زوجین با اعتماد، احترام و تمرکز روی مشکل، در مسیر حل آنها قرار گیرند. در ادامه مقاله بیشتر به مبحث حل تعارضات بین زوجین پرداخته ایم.

ژ 1-33

اعتماد به نفس و عزت نفس اهمیت بسیار زیادی در زندگی ما خانم ها دارد و یک رکن اساسی برای داشتن زندگی سالم و شاد به حساب می آید. فاطمه پیوسی در مسیر خود باوری و رسیدن به عزت نفس همراه شماست.

ژ 1-37

مرد ایده ال زنان ویژگی هایی دارد که باعث جذب شده بانوان به سمت انان می شود گاهی اوقات تنها یک تکیه گاه مطمئن بودن برای یک زن در زندگی مشترک بسیار مهم و اساسی می باشد.

ژ 1-41

نبوغ عاطفی در حقیقت رشد یا جهشی است که انتظار می رود افراد بتوانند به کنترل احساسات، دریافت و شناخت آن دست یابند و براساس آن عمل کنند.

ژ 1-45

حتما برای شما هم پیش آمده که در اطرافیان خود افراد ایرادگیر و غرغرو دیده باشید و مدام مجبور شوید با آن ها جر و بحث کنید و رابطه سمی با آنها بمانید.

ژ 1-49

یکی از ویژگی ‌های منفی و مخربی که بعضی افراد دارند، لجبازی می باشد. با لجباز بودن، نه تنها به خودشان آسیب می‌ رسانند، بلکه روابطشان نیز دچار مشکل می ‌شود.

ژ 1-53

انسان موجودی اجتماعی است و تمایل به برقراری ارتباط با همنوعان خود دارد. یکی از مظاهر این تمایل، علاقه به ازدواج و تشکیل زندگی مشترک می باشد.

ژ 1-14

اکثر ما انسان‌ها به لحاظ عاطفی دچار کبود هستیم و در دوست داشتن خود باد مشکل مواجه‌ایم. این مشکل در خانم‌ها با شدت بیشتری نسبت به آقایان خودنمایی می‌کند.

ژ 1-18

متاسفانه امروزه شاهد بالا رفتن آمار طلاق در بین زوجین هستیم. مشاوره پیش ازدواج به زوجین کمک می کند تا نسبت به یکدیگر شناخت بیشتر و بهتری پیدا کرده و سپس وارد زندگی مشترک شوند.

ژ 1-22

خیانت در قالب خیانت مرد به زن و زن به مرد اتفاق می افتد و از گذشته های دور وجود داشته، اما امروزه نرخ بسیار بالاتری را به خود اختصاص داده است. در این مقاله به بررسی مبحث خیانت در زندگی مشترک پرداخته ایم.

ژ 1-28

برای اینکه همسر خود را بشناسید، بهتر است با ویژگی های مرد ایده آل آشنا شوید. اگر طرف مقابل شما خصوصیات مرد ایده آل را دارد، برای بودن با او تردید نداشته باشید. پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

ژ 1-34

جایگاه زن در جامعه مدرن انکار نشدنی است.من فاطمه پیوسی با جمع آوری آموزه های مرتبط با جایگاه زن در جامعه مدرن در منابع قرآنی و تجربیات بانوان موفق، آموزه هایی مربوطه را به شما عزیزان ارائه می کنم.

ژ 1-38

هر فردی در روابط خود با دیگری رفتارهایی را بروز می دهد که از تاثیرات آن رفتار بر طرف مقابل آگاهی ندارد و معمولا کلید حل مشکلات نیز همین جا ست.

ژ 1-42

بی تردید، از معیارهای اساسی توسعه یافتگی یک کشور از یک سو شیوه اداره و مدیریت سیاسی و فرهنگی حاکم بر آن جامعه می باشد. معیار دیگر، مردمی هستند که با سطح آگاهی خود معیار و شاخص توسعه یافتگی...

ژ 1-46

مردان نظرات مختلفی درباره همسر ایده آل دارند. با این حال چندین ویژگی خاص وجود دارد که می توان آنها را به عنوان خصوصیات یک زن ایده ال از نگاه مردان معرفی کرد.

ژ 1-50

زندگی مشترک دارای پستی و بلندی های مختلفی می باشد اما برخی از تصمیماتی که زوجین قبل از ازدواج گرفته اند و به انجام آن ها عادت کرده اند در زندگی مشترکشان تاثیر شگرفی دارد.

ژ 1-15

مساوات در مفهوم برابری زن و مرد به این معناست که همه آدم ها از ارزش یکسانی برخوردار بوده و لازم است تا با همه آن ها، صرف نظر از جنسیت، وابستگی های نژادی؛ ناتوانی ها و... به صورت برابر رفتار شود.

ژ 1-19

نباید این حقیقت را انکار کرد که زن در طول تاریخ؛ فراز و نشیب های بسیاری را تحمل کرده و هرگز هویت خود را از دست نداده است. در واقع هویت زن، هویت جامعه است.

ژ 1-23

نباید فراموش کرد که مشارکت های بلند مدت و عاشقانه، ذاتا شکل نمی نگرفته و با همدلی، تعهد و پذیرش رشد می کنند. اما آیا با دغدغه ها و مشغله های امروزی، این مراقبت امکان پذیر است؟

ژ 1-29

خساست از جمله صفات رفتاری زنندهای است که می تواند منجر به فروپاشی زندگی مشترک شود. برای اینکه یاد بگیریم همسر خسیس را چطور بشناسیم در ادامه این مقاله با فاطمه پیوسی همراه شوید.

ژ 1-35

برخی از زوجین شریک زندگی خود را دوست دارند و می خواهند به او اعتماد کنند و با یکدیگر رشد داشته باشند. اما ممکن است احساس ناامنی، شک و تردید چنان درگیرشان نماید.

ژ 1-39

دهن بین در واقع به فردی اطلاق می شود که مبنای زندگی خود را بر خوش باوری بنا نهاده و در ضمن بدون اینکه بر روی گفتار مردم تحلیل یا ارزیابی صورت دهد، حساب ویژه باز می کند.

ژ 1-43

زوج ها در زندگی مشترک خود اشتباهاتی را مرتکب می شوند که به مرور زمان باعث آسیب رساندن به ارتباط آن ها می شود و اگر این رفتار های نا کار آمد تکرار شود بعد از گذشت مدت زمانی مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

ژ 1-47

در این مقاله فاطمه پیوسی قصد بررسی تخصصی ارتباط فرا زناشویی چیست را دارد. در ادامه در ابتدا بررسی ارتباط فرا زناشویی را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد. در ابتدا لازم است که اطلاعاتی از همسرداری و اصول روانشناسی آن را خدمت شما عزیزان بدهیم.

ژ 1-51

در مقاله همسر برون گرا در قسمت اول کارشناسان سایت فاطمه پیوسی قصد بررسی مبحث همسر برون گرا کیست را برای شما عزیزان دارند. در ابتدا توضیحات مختصری در مورد برونگرایی برای شما آماده نموده ایم.